Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Mistrzowie Kodowania z Trójki w Centrum Kopernika
22.12.2015 r., godz. 10.21

2015 XII 17 - Mistrzowie Kodowania z Trójki w Centrum Kopernika /Fot. G. ZawistowskiNajlepsi mali programiści ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zambrowie zostali zaproszeni przez firmę Samsung oraz organizatorów ogólnopolskiego programu "Mistrzowie Kodowania" do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Była to nagroda dla zambrowskiej "Trójki" za zaangażowanie w realizację tego programu.

Największe centrum nauki w Polsce w miniony czwartek zwiedziło 6 uczniów SP3 pod opieką nauczyciela informatyki Grzegorza Zawistowskiego. Wycieczka była nagrodą dla uczniów klas VI najbardziej zaangażowanych w udział w zajęciach komputerowych z kodowania, jakie w zambrowskiej "Trójce" odbywają się drugi rok z rzędu.

Jak na młodych adeptów programowania przystało, młodzi mistrzowie kodowania próbowali swoich sił w programowaniu rakiety kosmicznej wynoszącej na orbitę ziemską różnego rodzaju satelity. Było to zadanie niełatwe, ale bardzo wciągające. W czasie pobytu w "Majsterni" programiści z SP3 podzielili się na dwa zespoły. Chłopcy wybrali dwa zadania: magnesy i równowaga, podczas gdy dziewczęta zaprojektowały i wykonały most ze słomek. Konstrukcja wytrzymała próbę obciążeniową i dzięki temu stała się elementem ekspozycji czasowej w Centrum Kopernika. Uczestnikom wycieczki spodobały się również warsztaty z metod rozpalania ognia. Całodniowy pobyt w Centrum Kopernika bardzo podobał się młodym mistrzom kodowania.

Wizyta w Centrum możliwa była dzięki uczestnictwu szkoły w ogólnopolskim programie „Mistrzowie Kodowania”. W ramach tego programu z zambrowskiej "Trójce" już drugi rok co tydzień odbywają się innowacyjne koła komputerowe, w czasie których uczniowie klas IV-VI zgłębiają tajniki programowania, w przyjaznym dla dzieci środowisku. Uczniowie stworzyli już po kilka własnych gier komputerowych, które można udostępniać on-line.
Warto przypomnieć, że we wrześniu i październiku w "Trójce" zrealizowano projekt „Lokalni Mistrzowie Kodowania”, dzięki czemu zorganizowano cykl popołudniowych zajęć nie tylko dla uczniów tej szkoły, ale i wszystkich chętnych uczniów z całego terenu powiatu zambrowskiego. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.

SP3 za te inicjatywy wygrała ostatnio nagrodę główną w ogólnopolskim konkursie "Igrzyska Mistrzów Kodowania". Dzięki temu do szkoły trafił nowoczesny sprzęt w postaci tableta Samsung Galaxy TabS2, a także programy mentoringowe „Mistrzów Kodowania”.

Szkoła Podstawowa Nr 3 w Zambrowie jest jedną z dwóch w powiecie zambrowskim, która dokładnie trzy lata temu została zakwalifikowana do pilotażowego programu „Cyfrowa Szkoła”. Cztery lata temu szkoła wygrała nowoczesną pracownię komputerową. Była to nagroda od firmy Hewlett-Packard z okazji 20 lat działalności w Polsce.

Dzięki tym projektom i sukcesom w konkursach, zambrowska "Trójka" jest obecnie najlepiej wyposażoną w sprzęt komputerowy szkołą w mieście. Do dyspozycji uczniów są 2 pracownie komputerowe, gdzie odbywają się zajęcia komputerowe oraz 2 inne sale lekcyjne wyposażone w laptopy (po 30 sztuk każda) dla uczniów. Korzystają z nich dzieci w czasie lekcji matematyki, języka polskiego i przyrody. Laptopy są również do dyspozycji większości nauczycieli. Projektory i tablice interaktywne zamontowane są w większości sal. Na terenie całej szkoły działa nowoczesna, bezpieczna sieć z dostępem przez WiFi.

Tekst, foto i publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2015 XII 17 - Mistrzowie Kodowania z Trójki w Centrum Kopernika /Fot. G. Zawistowski 2015 XII 17 - Mistrzowie Kodowania z Trójki w Centrum Kopernika /Fot. G. Zawistowski 2015 XII 17 - Mistrzowie Kodowania z Trójki w Centrum Kopernika /Fot. G. Zawistowski 
2015 XII 17 - Mistrzowie Kodowania z Trójki w Centrum Kopernika /Fot. G. Zawistowski 2015 XII 17 - Mistrzowie Kodowania z Trójki w Centrum Kopernika /Fot. G. Zawistowski 2015 XII 17 - Mistrzowie Kodowania z Trójki w Centrum Kopernika /Fot. G. Zawistowski 
2015 XII 17 - Mistrzowie Kodowania z Trójki w Centrum Kopernika /Fot. G. Zawistowski 2015 XII 17 - Mistrzowie Kodowania z Trójki w Centrum Kopernika /Fot. G. Zawistowski 2015 XII 17 - Mistrzowie Kodowania z Trójki w Centrum Kopernika /Fot. G. Zawistowski 
2015 XII 17 - Mistrzowie Kodowania z Trójki w Centrum Kopernika /Fot. G. Zawistowski 2015 XII 17 - Mistrzowie Kodowania z Trójki w Centrum Kopernika /Fot. G. Zawistowski 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Blog sieć 11 - Cyfrowa Szkoła
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.