Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych
12.03.2016 r., godz. 19.20

2016 II 26 - Uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych /Fot. I Brzozowska i K. PowichrowskaW lutym 2016 roku uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie i tym samym stali się oficjalnymi czytelnikami biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie pierwszoklasistów do wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Dzieci przyrzekły, że będą czytać książki, a obowiązki czytelnika będą traktować z wielką powagą.

Panie bibliotekarki zapoznały uczniów z pracą biblioteki i zasadami wypożyczania. Dowiedzieli się oni, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Podczas wizyty w bibliotece uczniowie wysłuchali czytanych wierszy Jana Brzechwy takich jak: "Samochwała", "Pomidor", "Na wyspach Bergamutach". Wszyscy chętni mieli okazję poczytać głośno swoim kolegom i koleżankom. Nie zabrakło również konkursu, który cieszył się wielkim zaineresowaniem.

Na zakończenie spotkania pierwszoklasiści otrzymali zakładki do książek. Wykonali je starsi koledzy ze świetlicy szkolnej pod kierunkiem pani Doroty Świerżewskiej. Od tego momentu najmłodsi uczniowie naszej szkoły mogą swobodnie korzystać ze zbiorów biblioteki szkolnej.

Tekst i foto IB, KP

 
 

 
Galeria zdjęć:
2016 II 26 - Uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych /Fot. I Brzozowska i K. Powichrowska 2016 II 26 - Uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych /Fot. I Brzozowska i K. Powichrowska 2016 II 26 - Uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych /Fot. I Brzozowska i K. Powichrowska 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Blog sieć 11 - Cyfrowa Szkoła
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.