Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Drugie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki SP3
04.05.2016 r., godz. 12.40

2016 IV 28 -Drugie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki SP3 / Fot. E. BileckaW styczniu 2016 r. w zambrowskiej Trójce rozpoczął działalność Dyskusyjny Klub Książki. Skupia on najzagorzalszych miłośników czytania, którzy przedkładają dobrą lekturę nad inne rozrywki. Klub współpracuje w panią Jolantą Chrostowską - Sufa z Filią Miejskiej Biblioteki Publicznej, dzięki czemu jego spotkania mogą odbywać się w gościnnych murach biblioteki.

28 kwietnia Klub zebrał się po raz drugi. Tym razem spotkanie poświęcone było interesującej, lecz nieco zapomnianej powieści Jadwigi Korczakowskiej „Spotkanie nad morzem”. Uczestnicy dyskusji zwrócili uwagę na kilka problemów poruszonych w książce. Najważniejszym z nich, zdaniem młodych czytelników, jest problem „inności”. „Inna” była główna bohaterka, niewidoma Elza. Dyskutanci rozmawiali o zachowaniu dziewczynki, o reakcjach innych osób na jej niepełnosprawność. Mieli nawet okazję wczuć się w sytuację osoby niewidomej, która często uzależniona jest od pomocy innych. Z uwagą obejrzeli także wywiad z Jaśkiem Melą, niepełnosprawnym zdobywcą dwóch biegunów, który mówił o pokonywaniu własnych słabości.

Młodzi miłośnicy książki aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Chętnie zabierali głos w dyskusji i dzielili się własnymi wrażeniami i odczuciami. Wyrazili też chęć udziału w kolejnym spotkaniu Klubu.

tekst i foto EB, publ. MC

 
 

 
Galeria zdjęć:
2016 IV 28 -Drugie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki SP3 / Fot. E. Bilecka 2016 IV 28 -Drugie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki SP3 / Fot. E. Bilecka 2016 IV 28 -Drugie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki SP3 / Fot. E. Bilecka 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Laboratoria Przyszłości
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.