Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Szóstoklasiści z wizytą u króla
20.05.2016 r., godz. 18.00

2016 V 19 - wycieczka klas VI /Fot. E. BileckaDla szóstoklasistów z naszej szkoły ten rok jest ostatnim spędzonym w murach naszej szkoły. Z tej okazji 44 osobowa grupa uczniów klas VI wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Choć w stolicy bywali niejednokrotnie, to miejsca ujęte w planie wycieczki odwiedzili po raz pierwszy.

Pierwszą część wycieczki szóstoklasiści spędzili w kinie 4D. Odwiedzając kolejnych pięć sal kinowych, mieli możliwość dokładniejszego poznania „czterech żywiołów”, a więc dowiedzieli się jak powstają huragany, dlaczego kontynenty się przemieszczają, a wulkany wybuchają. Pokazy zakończył quiz interaktywny, który wyłonił spośród uczestników zwycięzców.

Drugą część wycieczki uczniowie spędzili w Wilanowie, w pałacu będącym letnią rezydencją króla Jana III Sobieskiego. Przewodniczka, oprowadzająca po pałacowych wnętrzach opowiadała o codziennym życiu króla, jego upodobaniach i poglądach. Przypomniała też, jak wyglądały ówczesne szlacheckie stroje i obyczaje. Podczas tej poglądowej lekcji historii wycieczkowicze mogli na bieżąco sprawdzać, co zapamiętali, ponieważ otrzymali obszerne karty pracy z łamigłówkami, krzyżówkami i zagadkami.

Na zakończenie wizyty w Wilanowie szóstoklasiści odpoczęli w pałacowych ogrodach wypełnionych niezwykłymi kwiatowymi rabatami.

Wycieczka dostarczyła wszystkim niezwykłych wrażeń. Łączyła przyjemne z pożytecznym - wspólną zabawę ze zdobywaniem wiedzy.

tekst i foto EB, publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2016 V 19 - wycieczka klas VI /Fot. E. Bilecka 2016 V 19 - wycieczka klas VI /Fot. E. Bilecka 2016 V 19 - wycieczka klas VI /Fot. E. Bilecka 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Laboratoria Przyszłości
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.