Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Rok Mozartowski 2006 – zambrowska Trójka czci geniusza
28.02.2006 r., godz. 16.00

Fot. G.Zawistowski250-te urodziny mistrza są obchodzone w różnych miejscach: w odrestaurowanym Domu Mozarta, w teatrze Theater an der Wien, będącym idealną sceną dla prezentacji oper geniusza, na specjalnej wystawie w Albertinie, na festiwalu Festival „New Crowned Hope”. Akcenty mozartowskie zagościły również w naszej szkole.

W minioną środę (23 lutego) Filharmonia Olsztyńska przeniosła nas w epokę najsłynniejszego geniusza muzycznego wszechczasów - gwiazdora na miarę dzisiejszych idoli muzyki pop - Volfganga Amadeusza Mozarta.

W programie audycji znalazły się: Menuet skomponowany w 5 roku życia artysty, pieśń Fiołek, III część Koncertu A-dur na klarnet z towarzyszeniem fortepianu, arie z 3 najsłynniejszych oper Mozarta: Wesele Figara, Don Juane, Czarodziejski flet, Marsz Turecki (Sonata A-dur); Serenada Nr 13 G-dur Eine kleine Nachtmusik.

Na scenie prezentowali swe umiejętności instrumentalne: klarnecista, skrzypek, pianista i wokalistka.

Cały koncert był przeplatany ciekawie przygotowanym komentarzem słownym pana Konrada Kozubowskiego, który od kilku lat zadziwia naszych uczniów swoją wiedzą muzyczną, talentem wokalnym, instrumentalnym a przede wszystkim prezenterskim i edukacyjnym. To właśnie On rozbudził w dzieciach zainteresowanie życiem i twórczością wybitnych kompozytorów muzyki poważnej. Uczniowie bardzo chętnie biorą udział w konkursach wiedzy, organizowanych bezpośrednio po koncertach i wykazują się dużą wiedzą którą zdobyli w czasie audycji. I chociaż muzycy - instrumentaliści nie zawsze są w stanie „zabłysnąć” jako gwiazdy na naszej scenie, to wszystkie koncerty są udane, wydaje mi się, że właśnie dzięki K. Kozubowskiemu.

oprac.: Alicja Saniewska, opublikował: G. Zawistowski

 
 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Laboratoria Przyszłości
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.