Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Wizyta przedszkolaków z MP 3 w bibliotece szkolnej
12.10.2016 r., godz. 18.50

2016 X 07 - Wizyta przedszkolaków z MP 3 w bibliotece szkolnej /Fot. K. PowichrowskaPaździernik to szczególny czas dla bibliotek i miłośników książek. Jest to Miesiąc Bibliotek Szkolnych, ustanowiony przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Tradycja tego święta ma już 17 lat.

W piątkowy poranek, 7 października, bibliotekę szkolną odwiedzili przyszli czytelnicy, dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Zambrowie. Aby rozbudzić w nich chęć do obcowania z książką, pani bibliotekarka zaprezentowała ciekawe, niecodzienne sposoby czytania. Wykorzystując japońską technikę kamishibai, przedstawiła dzieciom pouczające opowieści, mówiące o różnych życiowych postawach. Przedszkolaki dowiedziały się, między innymi, że czasami trzeba umieć odmówić, ponieważ ciężar różnych spraw może nas przytłoczyć.

Dziewczęta z aktywu bibliotecznego z klasy Va: Dorota Cierpisz i Weronika Malinowska zabrały dzieci w zaczarowany świat wierszy Jana Brzechwy. Przeczytały na głos „Samochwałę” i inne ulubione teksty tego autora.

Mali goście mieli okazję odkryć tajemnice biblioteki: przejść między regałami z książkami i obejrzeć lektury, które w przyszłości będą czytać. Zwiedzili również czytelnię szkolną, gdzie mogli zasiąść w uczniowskich ławkach, przejrzeli dziecięcą prasę oraz podręczny księgozbiór.

Spotkanie zakończyło się miłym akcentem – dzieci otrzymały zakładki do książek wykonane przez starszych kolegów z klasy IV a. W podziękowaniu za ciepłe przyjęcie podarowały pani bibliotekarce jesienny bukiet kwiatów.

oprac. i foto KP, publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2016 X 07 - Wizyta przedszkolaków z MP 3 w bibliotece szkolnej /Fot. K. Powichrowska 2016 X 07 - Wizyta przedszkolaków z MP 3 w bibliotece szkolnej /Fot. K. Powichrowska 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Blog sieć 11 - Cyfrowa Szkoła
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.