Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Noc w bibliotece
04.11.2016 r., godz. 11.01

2016 X - Noc w bibliotece /Fot. E. BileckaDo poznania świata, tego rzeczywistego i fantastycznego, potrzebne są książki. Młodzi czytelnicy ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zambrowie wiedzą, że mogą je znaleźć w szkolnej bibliotece, ale wiedzą też, że biblioteka jest miejscem sprzyjającym dobrej zabawie. Dlatego w październiku, w zambrowskiej Trójce, z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych, zorganizowana została „Noc w bibliotece”.

Uczniowie podczas „nocnych harców” czytali teksty „łamiące języki”, rozwiązywali zagadki, rysowali komiksy, grali w kalambury i układali książkowe domino. Dużą frajdę sprawiło dzieciom przygotowywanie fotograficznych reklam książek – sleeveface. To typ zdjęcia, na którym widoczna jest okładka lektury sfotografowana w ten sposób, że łączy się z sylwetką osoby, stanowiąc jej przedłużenie lub dopełnienie. Uczestnicy zabawy na bieżąco mogli zobaczyć efekty swojej pracy.

Nie zabrakło również okazji do dyskusji o przeczytanych książkach. Zaproszona na spotkanie bibliotekarka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie – pani Jolanta Chrostowska –– Sufa - w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki poprowadziła rozmowę o niezwykle popularnej wśród młodzieży mandze zatytułowanej „Naruto”. W trakcie debaty zastanawiano się, skąd bierze się moda na tego typu literaturę. Zaprezentowanie się klubowiczów na szerszym forum zaowocowało pozyskaniem przez szkolny DKK nowych członków.

Udział w imprezie sprawił, że dzieci zobaczyły bibliotekę od innej strony – jako miejsce, które integruje, inspiruje i zachęca do aktywności. Organizatorki „Nocy w bibliotece” – panie bibliotekarki oraz nauczycielki języka polskiego z zambrowskiej Trójki - dziękują uczniom za liczne przybycie i wspaniałą zabawę.

Oprac. KP, Foto EB

 
 

 
Galeria zdjęć:
2016 X - Noc w bibliotece /Fot. E. Bilecka 2016 X - Noc w bibliotece /Fot. E. Bilecka 2016 X - Noc w bibliotece /Fot. E. Bilecka 
2016 X - Noc w bibliotece /Fot. E. Bilecka 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Blog sieć 11 - Cyfrowa Szkoła
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.