Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Teofilem Jachem
29.11.2016 r., godz. 14.03

2016 XI 23 - Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Teofilem Jachem /Fot. P. ReinkeO tym, jak ważna i niezbędna w życiu każdego człowieka jest umiejętność czytania nie trzeba nikogo przekonywać. Uczyć czytania można na wiele sposobów, a jednym z nich są spotkania z autorami książek.

Dnia 23 XI 2016 roku w Szkole Podstawowej Nr 3 odbyło się takie właśnie spotkanie, którego głównym bohaterem był lokalny twórca - Pan Zbigniew Teofil Jach. Wraz z naszym gościem, zaszczycił nas swoją obecnością również Burmistrz Miasta Zambrów - Pan Kazimierz Dąbrowski oraz Pani Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury - Marta Konopko.

Celem wizyty było nie tylko zapoznanie dzieci z twórczością poetycką Pana Jacha, ale także zwrócenie uwagi na to, jak bardzo ważne jest czytanie, szczególnie w dzisiejszych czasach. Nasi najmłodsi uczniowie mieli okazję wysłuchać wierszy oraz bajek naszego gościa. Z jego ust dowiedzieli się również, jak trudnym procesem jest tworzenie i jak powstaje jego ostateczny efekt, czyli książka. Nasi uczniowie mieli nawet swój udział w tworzeniu ostatniej publikacji naszego gościa. Ich rysunki i prace plastyczne znalazły się w ostatnim wydaniu poezji Pana Zbigniewa Jacha. Autorzy zamieszczonych w publikacji prac otrzymali upominki od autora oraz serdeczne podziękowania. Zostali docenieni także przez Pana Burmistrza, który również wręczył im drobne prezenty. Dodatkowo, wraz z Panią Martą Konopko, zaprosił najmłodszych uczniów Trójki na bardzo nietypowe i ekscytujące spędzenie Mikołajek z żywymi reniferami.

Mamy nadzieję, że to nie ostatnie takie spotkanie w zambrowskiej Trójce, ponieważ "Kto czyta książki, ten żyje podwójnie" /Umberto Eco/.

oprac. i foto PR, publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2016 XI 23 - Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Teofilem Jachem /Fot. P. Reinke 2016 XI 23 - Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Teofilem Jachem /Fot. P. Reinke 2016 XI 23 - Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Teofilem Jachem /Fot. P. Reinke 
2016 XI 23 - Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Teofilem Jachem /Fot. P. Reinke 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Blog sieć 11 - Cyfrowa Szkoła
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.